Pompy ciepła Zamość

22-08-2022

W Zamościu, Zamojszczyźnie i okolicach jesteśmy znani jako specjaliści od pomp ciepła typu powietrze-woda. Audytujemy, projektujemy, montujemy i uruchamiamy instalacje pomp ciepła w województwie Lubelskim. Nasze instalacje znajdziesz również na Podkarpaciu.

Dla naszych klientów w Zamościu dostarczamy niedrogie i niezawodne rozwiązania systemów pomp ciepła powietrze-woda. Zaspokajamy potrzeby inwestorów mieszkaniowych i komercyjnych. Szukasz ekspertów w dziedzinie chłodzenia i ogrzewania w Zamościu? Zainstalujemy system pomp ciepła zgodny z Twoimi potrzebami.
Z pomocą energii odnawialnej pobieranej z powietrza, pompy ciepła powietrze-woda są jednym z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych w Polsce. Redukują emisję zanieczyszczeń do atmosfery oraz obniżają koszty eksploatacji budynku. Ich w pełni zautomatyzowana praca w dużym stopniu poprawia komfort naszego życia. Pompy ciepła powietrze-woda polecane są do nowych, jak i modernizowanych budynków mieszkalnych i komercyjnych. (na żółto lekko zmodyfikowana wersja z głównej strony pomp ciepła – pasuje tutaj)

Jak działają pompy ciepła? Dlaczego warto je zainstalować?

Powietrzna pompa ciepła, czasami nazywana pompą ciepła powietrze-woda, przenosi ciepło z powietrza zewnętrznego do wody, która ogrzewa pomieszczenia za pomocą grzejników lub ogrzewania podłogowego. Może również podgrzewać wodę zmagazynowaną w zasobniku ciepłej wody do kranów, pryszniców i wanien.
Ciepło z powietrza jest pochłaniane przez płyn. Płyn ten przechodzi następnie przez wymiennik ciepła do pompy ciepła powietrze-woda, która podnosi temperaturę, a następnie przenosi to ciepło do wody.

Kompletny i nowoczesny system pompy ciepła zapewnia wysoką oszczędność energii i redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Produkcja ciepła jest bezpieczna i ekonomiczna dzięki zintegrowanemu podgrzewaczowi ciepłej wody, grzałce zanurzeniowej, pompie obiegowej i systemowi grzewczemu w jednostce wewnętrznej. Ciepło jest pobierane z zewnątrz przez jednostkę zewnętrzną, w której czynnik chłodniczy krąży w zamkniętym systemie rur, przenosząc ciepło ze źródła do jednostki wewnętrznej.

Uproszczony schemat działania pomp ciepła woda-powietrze

1. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z otaczającego powietrza i przekazuje je do chłodziwa;
2. Sprężarka podnosi temperaturę płynu chłodzącego;
3. Płyn chłodzący przekazuje ciepło do rezerwowego zbiornika ciepłej wody za pośrednictwem wymiennika ciepła;
4. Ciepła woda krąży w kaloryferach i kranach;
5. Zimna woda jest transportowana z powrotem do zbiornika;
6. Płyn chłodzący jest przesyłany ze zbiornika do jednostki zewnętrznej.

Odwracając powyższy proces grzewczy, czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej pobierałby ciepło z wody i uwalniał je do środowiska zewnętrznego, dzięki czemu pompa ciepła powietrze-woda może w razie potrzeby schłodzić gospodarstwo domowe.

Pompy ciepła w Zamościu to strzał w 10! Poznaj ich zalety.

 • Niski ślad węglowy;
 • Oszczędność na rachunkach za energię;
 • Pompy ciepła woda-powietrze mogą być używane do ogrzewania i chłodzenia;
 • Wysoki współczynnik wydajności;
 • Łatwy proces instalacji;
 • Długa żywotność systemu

Enerb – Twój instalator pomp ciepła w Zamościu i okolicach

Enerb jest instalatorem dostarczającym rozwiązania powietrznych pomp ciepła w Zamościu i w okolicach od ponad 8 lat.
Jesteśmy przekonani, że pompy ciepła woda-powietrze Enerb reprezentują innowacyjny krok w kierunku ochrony klimatu naszej planety, którą zapewnić można modernizacją instalacji grzewczych za pomocą inwestycji w OZE, jakimi są między innymi pompy ciepła.

Instalujemy pompy ciepła na całej Zamojszczyźnie. Obsługiwane miejscowości: Zamość, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów.

Potrzebujesz instalacji?
Wypełnij formularz

Zapytaj eksperta i wypełnij formularz


  Zobacz inne wpisy

  Jak przygotować instalację grzewczą do pompy ciepła?

  Jak przygotować instalację grzewczą do pompy ciepła?

  Czy można zintegrować pompę ciepła z panelami fotowoltaicznymi?

  Czy można zintegrować pompę ciepła z panelami fotowoltaicznymi?

  Ile lat działa pompa ciepła? Jak wydłużyć żywotność pompy ciepła?

  Ile lat działa pompa ciepła? Jak wydłużyć żywotność pompy ciepła?

  Partnerzy Enerb