Pompy ciepła Lublin

W Lublinie i okolicach jesteśmy znani jako eksperci od pomp ciepła. Audytujemy, Projektujemy, montujemy i uruchamiamy instalacje grzewcze w całym województwie Lubelskim.

Jesteśmy znani z dostarczania niedrogich i niezawodnych rozwiązań systemów pomp ciepła. Zaspokajamy potrzeby klientów mieszkaniowych i komercyjnych. Szukasz ekspertów w dziedzinie chłodzenia i ogrzewania w Lublinie? Zainstalujemy system pomp ciepła zgodny z Twoimi potrzebami.

Dzięki nieograniczonej energii odnawialnej pobieranej z powietrza, pompy ciepła powietrze-woda są jednym z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych. Redukują emisję zanieczyszczeń do atmosfery oraz obniżają koszty ogrzewania budynku. Ich w pełni zautomatyzowana praca w dużym stopniu poprawia komfort naszego życia. Pompy ciepła polecane są do nowych, jak i modernizowanych budynków.

Jak działają pompy ciepła? Dlaczego warto je zainstalować?

Pompy ciepła to instalacje wykorzystujące energię odnawialną, które nie wymagają paliwa. Zero emisji gazów cieplarnianych. Ponadto wykorzystanie z pomp ciepła zmniejszy produkcję dwutlenku węgla w Twoim budynku.

Powietrzne pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza, pochłaniając je do specjalnego płynu chłodniczego. Płyn jest następnie przepuszczany przez sprężarkę elektryczną, podnoszącą jego temperaturę.

Podwyższona temperatura zasila ogrzewanie i wodę w domu. Systemy ogrzewania powietrznego działają skutecznie przez cały rok, nawet w temperaturach do -20°C. W trybie chłodzenia cały proces zostaje odwrócony.

W zależności od Twoich wymagań, możliwe jest pozyskiwanie ciepła z części pomieszczeń, które wymagają chłodzenia i przekazywanie go do tych, które wymagają ogrzewania. Pompy ciepła jednocześnie chłodzą, jak i ogrzewają. Pełnią więc zarówno funkcje grzewcze jak i chłodzące.

Pompy ciepła w Lublinie to strzał w 10! Poznaj ich zalety.

 • Niskoemisyjne, przyjazne dla środowiska źródło ciepła;
 • Kwalifikują się do rządowego programu zachęt do korzystania z energii ze źródeł odnawialnych;
 • Niewielka wymagana przestrzeń zewnętrzna, idealna dla większości nieruchomości mieszkalnych;
 • Wydajny i ekologiczny system grzewczy – może obniżyć koszty ogrzewania i ciepłej wody;
 • Pompy ciepła są odnawialnym źródłem energii;
 • Aż do 6kW ciepła z 1kW energii elektrycznej;
 • Pompy ciepła zmniejszają Twój ślad węglowy;
 • Działają przez ponad 25 lat przy niskich wymaganiach konserwacyjnych.

Powietrzne pompy ciepła vs gruntowe pompy ciepła

Z powietrzną pompą ciepła nie ma potrzeby kopania, wiercenia ani posiadania dużej działki. Zamiast tego energia jest pobierana bezpośrednio z otaczającego powietrza za pomocą umieszczonego na zewnątrz modułu powietrznego. Może on znajdować się w odległości do 30 metrów od budynku, a następnie jest połączony z jednostką pompy ciepła, która znajduje się w pomieszczeniu w celu uzyskania maksymalnej wydajności instalacji.

Zalety powietrznych pomp ciepła w stosunku do gruntowych pomp ciepła:

 1. Niższe koszty inwestycji;
 2. Brak wpływu na ziemię/grunt;
 3. Brak wymogu posiadania dużej działki;
 4. Brak strat ciepła – jednostka pompy ciepła jest w środku, na zewnątrz znajduje się tylko jednostka powietrzna.

Enerb – Twój instalator pomp ciepła w Lublinie i okolicach

Enerb jest firmą dostarczającą rozwiązania powietrznych pomp ciepła w Lublinie i w okolicach od ponad 8 lat.

Jesteśmy przekonani, że powietrzne pompy ciepła Enerb są reprezentują innowacyjny krok w kierunku ochrony klimatu, którą zapewnić można modernizacją instalacji grzewczych za pomocą inwestycji w odnawialne źródła energii, jakimi są między innymi pompy ciepła.

Instalujemy pompy ciepła w całym województwie Lubelskim. Obsługiwane miejscowości: Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska, Puławy, Świdnik, Kraśnik, Łuków, Biłgoraj, Lubartów, Tomaszów Lubelski, Łęczna, Krasnystaw, Hrubieszów i ich okolice.

Poradnik
Dotacji