Pompy ciepła Chełm

07-10-2022

W Chełmie i okolicach jesteśmy znani jako eksperci od ekologicznych rozwiązań energetycznych. Audytujemy, projektujemy, montujemy i uruchamiamy pompy ciepła w całym województwie Lubelskim.

Dostarczamy niedrogie i niezawodne rozwiązania systemów pomp ciepła. Zaspokajamy potrzeby klientów indywidualnych i komercyjnych. Szukasz ekspertów w dziedzinie OZE w Chełmie? Zainstalujemy system pomp ciepła zgodny z Twoimi potrzebami i charakterystyką nieruchomości.

Pompy ciepła zyskują ostatnio na popularności w całej Polsce. Inwestorzy przekonują się, że uniwersalność tych systemów nie jest ich jedyną zaletą. Poza możliwością uzyskania ciepła zimą i chłodu latem, nasze rozwiązania pozwalają wyraźnie obniżyć rachunki za media, uzyskać wyrównaną temperaturę w całym domu i pomagają naturalnemu środowisku, jak jak każdy inny system związany z OZE.

Pompy ciepła mogą być nawet o 50% bardziej wydajne niż inne systemy ogrzewania z wymuszonym obiegiem powietrza, co czyni je najefektywniejszym wyborem dla konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić na rachunkach i uniknąć zużywania zasobów naturalnych, takich jak np. gaz czy węgiel.

Czy można instalować pompy ciepła w istniejących już budynkach?

Tak, pompy ciepła można zamontować w istniejącej nieruchomości. Przed instalacją kompetentny technik powinien przeprowadzić pełny przegląd budynku, aby upewnić się, że nieruchomość jest w odpowiednim stanie i zidentyfikować wszelkie dodatkowe wymagane środki izolacyjne. W celu uzyskania najlepszej wydajności pomp ciepła, zaleca się, aby Twój dom był dobrze izolowany i stosunkowo szczelny.

Każdy dom jest inny. Kluczem do wyboru odpowiedniej pompy ciepła dla Twojej nieruchomości jest dokładna ocena ciepła, które będzie musiało zostać przekazane do Twojego domu w celu ogrzewania. Musi to być wykonane przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów.

Jak długo trwa instalacja systemu pompy ciepła?

Instalacja pompy ciepła może potrwać od trzech do ośmiu dni, w zależności od złożoności systemu i konieczności wymiany grzejników w Twojej nieruchomości.

Pompy ciepła w Chełmie to strzał w 10! Poznaj ich zalety.

Pompy ciepła powietrze-woda są formą systemu grzewczego, który przenosi ciepło z zewnątrz budynku do wewnątrz za pomocą układu chłodniczego. Pompy ciepła powietrze-woda pochłaniają ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazują tę energię do instalacji ciepłej wody użytkowej, grzejników z gorącą wodą i ogrzewania podłogowego. Poniżej przedstawiamy ich główne zalety.

 • Możliwość użytkowania przez cały rok;
 • Nieograniczone źródło ciepła (powietrze zewnętrzne);
 • Niższy koszt instalacji w porównaniu do innych systemów grzewczych;
 • Zmniejszają rachunki za energię i poprawiają klasyfikację energetyczną budynku;
 • Bardzo niska emisja hałasu;
 • Minimalna konserwacja dzięki wydajnej konstrukcji;
 • Uniwersalność – pompy ciepła chłodzą i ogrzewają budynek.

 

Pompy ciepła powietrze-woda są ekonomicznym i energooszczędnym rozwiązaniem grzewczym zarówno dla nowych, jak i modernizowanych budynków. Ta forma ogrzewania pomaga obniżyć koszty energii, zapewniając jednocześnie czystszą i bardziej zrównoważoną formę ciepła.

Enerb – Twój instalator pomp ciepła w Chełmie i okolicach

Enerb jest firmą dostarczającą rozwiązania powietrznych pomp ciepła w Chełmie i w okolicach od 2014 roku.

Z dumą ogłaszamy, że instalowane przez nas pompy ciepła powietrze-woda reprezentują innowacyjny, zdecydowany krok w kierunku ochrony środowiska naturalnego, którą zapewniają inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE), jakimi są między innymi systemy pomp ciepła.

Instalujemy pompy ciepła powietrze-woda w całym województwie Lubelskim. Obsługiwane miejscowości w okolicach Chełma: Chełm, Krasnystaw, Włodawa, Dorohusk, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Siedliszcze.

Potrzebujesz instalacji?
Wypełnij formularz

Zapytaj eksperta i wypełnij formularz


  Zobacz inne wpisy

  Jak przygotować instalację grzewczą do pompy ciepła?

  Jak przygotować instalację grzewczą do pompy ciepła?

  Czy można zintegrować pompę ciepła z panelami fotowoltaicznymi?

  Czy można zintegrować pompę ciepła z panelami fotowoltaicznymi?

  Ile lat działa pompa ciepła? Jak wydłużyć żywotność pompy ciepła?

  Ile lat działa pompa ciepła? Jak wydłużyć żywotność pompy ciepła?

  Partnerzy Enerb