Pompy ciepła Zamość

W Zamościu, Zamojszczyźnie i okolicach jesteśmy znani jako specjaliści od pomp ciepła typu powietrze-woda. Audytujemy, projektujemy, montujemy i uruchamiamy instalacje pomp ciepła w województwie Lubelskim. Nasze instalacje znajdziesz również na Podkarpaciu.

Dla naszych klientów w Zamościu dostarczamy niedrogie i niezawodne rozwiązania systemów pomp ciepła powietrze-woda. Zaspokajamy potrzeby inwestorów mieszkaniowych i komercyjnych. Szukasz ekspertów w dziedzinie chłodzenia i ogrzewania w Zamościu? Zainstalujemy system pomp ciepła zgodny z Twoimi potrzebami.

Z pomocą energii odnawialnej pobieranej z powietrza, pompy ciepła powietrze-woda są jednym z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych w Polsce. Redukują emisję zanieczyszczeń do atmosfery oraz obniżają koszty eksploatacji budynku. Ich w pełni zautomatyzowana praca w dużym stopniu poprawia komfort naszego życia. Pompy ciepła powietrze-woda polecane są do nowych, jak i modernizowanych budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Jak działają pompy ciepła? Dlaczego warto je zainstalować?

Powietrzna pompa ciepła, czasami nazywana pompą ciepła powietrze-woda, przenosi ciepło z powietrza zewnętrznego do wody, która ogrzewa pomieszczenia za pomocą grzejników lub ogrzewania podłogowego. Może również podgrzewać wodę zmagazynowaną w zasobniku ciepłej wody do kranów, pryszniców i wanien.

Ciepło z powietrza jest pochłaniane przez płyn. Płyn ten przechodzi następnie przez wymiennik ciepła do pompy ciepła powietrze-woda, która podnosi temperaturę, a następnie przenosi to ciepło do wody.

Kompletny i nowoczesny system pompy ciepła zapewnia wysoką oszczędność energii i redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Produkcja ciepła jest bezpieczna i ekonomiczna dzięki zintegrowanemu podgrzewaczowi ciepłej wody, grzałce zanurzeniowej, pompie obiegowej i systemowi grzewczemu w jednostce wewnętrznej. Ciepło jest pobierane z zewnątrz przez jednostkę zewnętrzną, w której czynnik chłodniczy krąży w zamkniętym systemie rur, przenosząc ciepło ze źródła do jednostki wewnętrznej.

Uproszczony schemat działania pomp ciepła woda-powietrze

1. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z otaczającego powietrza i przekazuje je do chłodziwa;
2. Sprężarka podnosi temperaturę płynu chłodzącego;
3. Płyn chłodzący przekazuje ciepło do rezerwowego zbiornika ciepłej wody za pośrednictwem wymiennika ciepła;
4. Ciepła woda krąży w kaloryferach i kranach;
5. Zimna woda jest transportowana z powrotem do zbiornika;
6. Płyn chłodzący jest przesyłany ze zbiornika do jednostki zewnętrznej.

Odwracając powyższy proces grzewczy, czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej pobierałby ciepło z wody i uwalniał je do środowiska zewnętrznego, dzięki czemu pompa ciepła powietrze-woda może w razie potrzeby schłodzić gospodarstwo domowe.

Pompy ciepła w Zamościu to strzał w 10! Poznaj ich zalety.

  • Niski ślad węglowy;
  • Oszczędność na rachunkach za energię;
  • Pompy ciepła woda-powietrze mogą być używane do ogrzewania i chłodzenia;
  • Wysoki współczynnik wydajności;
  • Łatwy proces instalacji;
  • Długa żywotność systemu

Enerb – Twój instalator pomp ciepła w Zamościu i okolicach

Enerb jest instalatorem dostarczającym rozwiązania powietrznych pomp ciepła w Zamościu i w okolicach od ponad 8 lat.

Jesteśmy przekonani, że pompy ciepła woda-powietrze Enerb reprezentują innowacyjny krok w kierunku ochrony klimatu naszej planety, którą zapewnić można modernizacją instalacji grzewczych za pomocą inwestycji w OZE, jakimi są między innymi pompy ciepła.

Instalujemy pompy ciepła na całej Zamojszczyźnie. Obsługiwane miejscowości: Zamość, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów.

Najczęściej zadawane pytania

Pompa ciepła to innowacyjne urządzenie grzewcze, które czerpie energię z naturalnych źródeł takich jak powietrze, grunt lub woda. Do jej efektywnego działania wykorzystywana jest również niewielka ilość energii elektrycznej. Serce pompy ciepła stanowi sprężarka, która umożliwia transfer ciepła od zewnętrznego źródła do systemu ogrzewania w budynku.

Pompa ciepła typu powietrze-woda absorbuje ciepło z zewnętrznego powietrza, które następnie jest przekazywane do czynnika chłodniczego. Podgrzewany czynnik jest sprężany, co zwiększa jego ciśnienie i temperaturę. W skraplaczu, czynnik w stanie gazowym uwalnia ciepło do systemu ogrzewania i ulega skropleniu, po czym kierowany jest do zaworu rozprężnego.

Efektywność energetyczna pompy ciepła mierzona jest przez współczynnik COP, który określa ilość produkowanego ciepła w stosunku do zużywanej energii elektrycznej. Wyższy współczynnik COP oznacza większą efektywność urządzenia. Na przykład, COP równy 4 oznacza, że z 1 kW energii elektrycznej oraz 3 kW energii z otoczenia urządzenie generuje 4 kW ciepła.

Pompy ciepła są odpowiednie zarówno do nowych, jak i modernizowanych obiektów. Kluczowe jest odpowiednie zaizolowanie termiczne budynku, co przyczynia się do bardziej efektywnej pracy systemu grzewczego.

Aby zapewnić sprawne i efektywne działanie pompy ciepła, niezbędne są regularne kontrole serwisowe. Systematyczne przeglądy gwarantują długotrwałą i bezproblemową pracę urządzenia oraz pozwalają na utrzymanie ważności gwarancji.
Poradnik
Dotacji